YÜKLENİYOR

 
MENU
Toprak ve Sanayi Valsleri
Toprak ve Sanayi Valsleri

Tuğla, kiremit üreten veya killi topraktan üretim yapan fabrikaların çamur ezme makinalarında kullanılan valsler toprağın istenilen incelikte ezilmesini sağlarken içinde bulunabilecek yabancı maddeleri ve kil bloklarını ufalayarak nemin hammadde içinde homojen dağılımını ve plastik yapının oluşmasını sağlarlar.

Valslerden beklenen en önemli özellik aşınma dayanımı ile birlikte toprağın içinde gelebilecek yabancı maddelere karşı optimum kırılma dayanımını göstermesidir.

Üretimini gerçekleştirdiğimiz “ARCLAY Optima” ve “ARCLAY Maxima” valslerimiz içeriğindeki yüksek alaşım, ve uygulanan ısıl işlemler sayesinde gösterdiği yüksek aşınma dayanımı ve tokluk ile tuğla ve kiremit üreten müşterilerimizce tercih edilmektedir.

ARCLAY Optima’da Perlitik matriks içinde gövde yüzeyinden federlere doğru artan miktarda küresel grafit ve tersine azalan sementit gözlemlenir. Gövde üzerinde iyi bir aşınma dayanımı elde edilirken, federlerde mekanik dayanım ve tokluk artmaktadır.

ARCLAY Maxima ise hammaddesinde kuvars yüzdesinin yüksek olduğu fakat toprak içindeki taşı iyi ayırabilen müşterilerimize önerilmektedir. Mikro yapısındaki beynit ve martenzit ve de yoğun karbür dokusu sayesinde çok daha iyi aşınma dayanımı gösterir.