YÜKLENİYOR

 
MENU
İşleme
İşleme

İşleme ve talaşlı imalat atölyemizdeki takım tezgahlarımız ile demir çelik sektörünün ihtiyaç duyduğu merdane ve ringlerin her türlü detayını hassas ve tam doğrulukta işleyebilmekteyiz. Ardöküm A.Ş. olarak Daha hızlı – Daha hassas – Daha ekonomik işlemenin her zaman mümkün olduğu gerçeğini hiç unutmadan bu doğrultudaki çalışmalarımızı sürdürerek, gelişen takım ve tezgah teknolojilerini yakından takip etmekteyiz.

İşleme ve talaşlı imalat bölümümüz 6 kısımdan oluşmaktadır ;

  • Kaba Tornalama
  • Boy Tamamlama
  • Finiş Tornalama
  • Frezeleme
  • Silindirik Taşlama
  • Dik Tornalama

Kaba Tornalama : Toplam 32 adet üniversal torna tezgahı parkurumuzla maksimum çap 1200 mm, maksimum boy 6000 mm ve maksimum parça ağırlığı 20 Ton limitlerinde işleme yapabilmekteyiz.

Boy Tamamlama : 5 adet üniversal torna tezgahı ile finiş tornalama öncesi merdanelerin punta yuvalarını hassas olarak işlemekte ve boy tamamlama operasyonlarını yapmaktayız.

Finiş Tornalama : 8 adet CNC torna tezgahı ile maksimum 1200 mm ve maksimum boy 6000 mm’ye kadar olan hadde merdanelerini işlemekteyiz ve güçlü Cad&Cam olanaklarımızla müşterilerimizin talepleri doğrultusunda farklı tiplerdeki her türlü kalibreyi açmaktayız.

Frezeleme : 3 adet CNC köprü tipi freze, 1 adet CNC Dik işlem merkezi, 3 adet üniversal borwerk ve 1 adet üniversal köprü tipi freze tezgahı olmak üzere, toplam 8 adet tezgahla frezeleme işlemlerini yapmaktayız.

Silindirik Taşlama : 2 adet üniversal, 1 adet CNC dış çap taşlama tezgahı ile max çap 1150 mm ve max boy 6000 mm’ye kadar olan hadde merdanelerini istenilen tolerans aralığında ve yüzey pürüzlülük değerlerinde taşlamaktayız. Ayrıca bünyemizdeki 1 adet silindirik İç Delik taşlama tezgahı ile 1100 mm çap ve 800 mm boya kadar olan her türlü hadde ringini çok dar toleranslarda (0.001 mm) ve Ra = 0.3 mikron pürüzlülük değerlerinde taşlayabilmekteyiz. İç Delik taşlama operasyonu ringlerin şaft montajları ve şaft yüzeyine zarar vermemesi açısından çok önemlidir.

Dik Tornalama : 4 Adet Dik Torna tezgahımızla Toprak ve tuğla sanayisinin ihtiyaç duyduğu sfero döküm valslerin işlemesini 3200 mm çap ve 1800 mm boya kadar yapmaktayız.